Viagra

Erekcja to męski wzwód, który opiera się na napływie krwi do ciał jamistych prącia, przez co członek sztywnieje i zwiększa się jego ukrwienie. Uzyskiwanie pełnego wzwodu pozwala na zachowanie wysokiej jakości życia seksualnego i odbywanie satysfakcjonujących stosunków z partnerką.

Czym jest erekcja?

Wzwód to zdolność do uzyskania oraz utrzymania odpowiedniej sztywności penisa, jaka wystarczy do odbycia stosunku płciowego. Mechanizm jego działania opiera się na współdziałaniu układu nerwowego i układu naczyniowego. Erekcja następuje dzięki pobudzeniu neuronów przywspółczulnych, które znajdują się w bocznych segmentach krzyżowych rdzenia kręgowego. Przywspółczulne działanie impulsów nerwowych wywołuje rozkurcz tętniczki doprowadzającej krew do ciała gąbczastego oraz ciał jamistych prącia.

Dzieje się tak przez rozkurcz tętniczki doprowadzającej krew do ciała gąbczastego i ciał jamistych prącia, przez działanie wzrostu poziomu tlenku azotu. Ponadto przez wpływ układu współczulnego dochodzi także do innych zjawisk, jak skurczenie najądrzy oraz nasieniowodów czy pęcherzyków nasiennych i gruczołu krokowego.

Przez te właśnie skurcze, nasienie jest wydalane do cewki moczowej, przez co dochodzi do ejakulacji. Aby erekcja była możliwa do uzyskania, niezbędne jest działanie układu nerwowego, hormonalnego i naczyniowego. Jest to, jak widać, bardzo złożony mechanizm.

Jak wygląda erekcja u mężczyzny?

Prawidłowa erekcja u mężczyzny pozwala na satysfakcjonujące współżycie. Penis w trakcie takiego stanu musi mieć zwiększoną długość i objętość, ponadto musi być uniesiony i sztywny. Dzięki właściwej erekcji mężczyzna może dokonać penetracji pochwy, bez niej byłoby to niemożliwe. Niepełny wzwód jest przyczyną problemów z potencją i często doprowadza do zaprzestania uprawiania seksu. W tej sytuacji warto zgłosić się do lekarza. Pomocą okazują się w tym wypadku środki na potencję, zarówno te sprzedawane na receptę, jak i bez.

Kiedy pojawia się pierwszy wzwód?

Pierwsza erekcja następuje jeszcze w życiu płodowym, a więc zjawisko to towarzyszy panom od właściwie pierwszych dni życia. Erekcja u chłopców jest całkowicie naturalnym i normalnym zjawiskiem, dzięki któremu mózg może kontrolować sprawność układu płciowego.

Wzwód osiągany jest w życiu płodowym, jednakże do pełnej erekcji dochodzi w okresie dojrzewania. Jest to spowodowane tym, iż w tym właśnie czasie dochodzi do wzrostu poziomu testosteronu, a więc męskiego hormonu płciowego, od którego zależy sprawność seksualna. Erekcja występująca u młodych chłopców jest ponadto etapem w osiągnięciu dojrzałości płciowej.

Ile właściwie trwa erekcja?

Męski wzwód może trwać różny czas, wiele zależy od poziomu podniecenia oraz sposobu odbywania stosunku seksualnego. Zazwyczaj erekcja utrzymuje się od 7 do 13 minut. Aby móc utrzymać wzwód przez jak najdłuższy czas, niezbędne są bodźce zmysłowe oraz uczuciowe. Wzwód utrzymywany jest aż do chwili wytrysku, a więc mężczyznom poleca się ćwiczyć mięśnie Kegla. Pozwoli to na opóźnienie momentu ejakulacji i przedłużenie erekcji, a co za tym idzie, wydłużenie stosunku z partnerką, z czego większą przyjemność czerpać będą obie strony.

Do jakiego wieku mężczyzna może mieć erekcję?

Mężczyzna jest płodny przez całe swoje życia, a więc proces spermatogenezy przeprowadzany jest nieustannie przez cały czas. Jednakże aktywność seksualna u panów jest ograniczona, wraz z biegiem lat mają oni coraz większe problemy z uzyskaniem wzwodu. Są one spowodowane przede wszystkim pewnymi chorobami, jakie dotykają starszych osób, zwłaszcza chorobami układu sercowo-naczyniowego, cukrzycą czy miażdżycą.

Erekcję mogą uzyskać nawet panowie w zaawansowanym wieku po 60 czy 70 roku życia, czy też starsi. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie środków farmakologicznych, które przywrócą utraconą sprawność seksualną. Takie preparaty pozwalają uzyskać silną i pełną erekcję, która wystarczy do odbycia stosunku płciowego.

Mężczyźni mogą na nowo cieszyć się z seksu i nawet seniorzy mogą powrócić do całkowitej sprawności seksualnej. Co ważne, problemy z potencją dotykają nie tylko seniorów, ale także osób młodych. I w tym przypadku pomogą leki na zaburzenia erekcji.

Leave a Reply